Ciekawe wycieczki śladem przeszłych pokoleń

W porzekadle, iż cudze chwalimy, a swego nie znamy, jest sporo prawdy. Można to zaobserwować chociażby w naszej narodowej turystyce: o wiele chętniej wyjeżdżamy za granicę, by podziwiać zabytkową architekturę, cieszyć się wspaniałymi górami lub poznać tradycje związane z grupami etnicznymi, jakie zachowały się do naszych czasów.

samochód

Autor: helmuthess
Źródło: http://www.flickr.com
Tym czasem to wszystko dostępne jest w Polsce.
pensjonaty

Autor: HarmonyRae
Źródło: http://www.flickr.com
Mało osób poświęca czas, aby chociaż w szczątkowej ilości poznać bogactwo kulturalne naszego kraju Wolimy wyjazdy zagraniczne od odkrywania, jak wiele do zaproponowania ma nasza Polska (użyteczny link). Jeżeli jedziemy za granicę, za każdym razem towarzyszy nam przewodnik, w Polsce nawet o nim nie pomyślimy. Więc nawet jeżeli decydujemy się na odwiedzanie jakiejś miejscowości, z reguły nie mamy okazji poznania jej dogłębnie – informacje z internetu to nie wszystko. Wspaniałym przykładem takiego typu zwiedzania jest Kraków – miasto niezwykle popularne zwłaszcza wśród mieszkańców południa Polski. Kto z nas nie był w tej dawnej stolicy? A kto zna w nim coś więcej niż tylko Rynek, kościół Mariacki oraz Wawel? Na pewno niewiele osób. A przecież w bardzo prosty sposób da się to zmienić. Jeśli rozchodzi się o biuro turystyczne Kraków to wyjątkowe miejsce w skali kraju – z uwagi na tak wielką popularność wśród turystów działa tam mnóstwo placówek tego rodzaju.
Butelka z filtrem

Autor: HikingMike
Źródło: http://www.flickr.com

Warto udają się w konkretny rejon kraju poznawać go jak najbardziej. Można robić to samodzielnie albo korzystając z organizowanych wycieczek (pełna oferta na ofertę na ). W ten sposób mamy okazję poznawania wspaniałych miejsc, o których istnieniu do tej pory nie mieliśmy pojęcia.

Jeśli jesteśmy już w stolicy województwa małopolskiego, wycieczki objazdowe z Krakowa to opcja, z jakiej zwyczajnie musimy skorzystać. Niezależnie od tego, czy lubimy wycieczki nastawione na poznawanie zabytków czy też atutów przyrodniczych na pewno znajdziemy coś właściwego.