Gdzie skierować się w wolne dni

Wiele osób pierwszy długi okres wypoczynku rozpoczyna już w pierwszych dniach maja. Jeżeli dobrze się wszystko poskłada, to niekiedy starczy dostać kilka dni urlopu, aby móc się cieszyć nawet dziesięciodniowym urlopem.

wyjazd na weekend

Autor: Groman123
Źródło: http://www.flickr.com
A że początkiem maja czasami jest już ciepło, to nie dziwi fakt, że w wielu turystycznych kurortach zaczynają się pojawiać rzesze turystów. Rzecz jasna nie ma wtedy mowy o kąpielach i plażowaniu, lecz jeśli pogoda jest słoneczna, to można spędzać aktywnie czas na pieszych i rowerowych wycieczkach czy po prostu na zwykłym słodkim leniuchowaniu. Jeżeli chodzi o kierunki wyjazdów to od lat największą popularnością cieszą się Tatry i ich stolica, czyli Zakopane. Na początku maja dojazd tam zajmuje kilka razy dłużej niż normalnie, a na okolicznych szlakach mogą się niekiedy tworzyć kolejki wędrowców. Również pozostałe miejscowości w górach mają w tym czasie duże wzięcie, początek maja jeśli jest odpowiednia pogoda to idealny czas na to, aby cieszyć się widokiem uroczych tatrzańskich turystycznych szlaków.

Następnym popularnym miejscem majowych wyjazdów jest Pomorze.

Stokrotki

Autor: Groman123
Źródło: http://www.flickr.com

Wprawdzie w maju morze jest jeszcze zbyt zimne na kąpiele, jednak wielu wczasowiczów bardzo chętnie zaczyna korzystać z faktu, że jest wtedy mało ludzi i w aktywny sposób odpoczywa spacerując, biegając czy robiąc wycieczki rowerowe (odnośnik do źródła). Całkiem sporo wypoczywających spotkać także można na mazurskich jeziorach, dostrzegły to także ośrodki i wypożyczalnie jachtów, które już wtedy rozpoczynają swoją działalność.

Wybierając odpoczynek na początku maja trzeba mieć na uwadze to, że należy wcześniej zarezerwować odpowiedni nocleg. Noclegi na długi weekend kosztują trochę taniej niż podczas wakacji, jednak z tego powodu że nie będzie ich tak dużo, to na końcu kwietnia może być problem, żeby wynająć coś interesującego. Dużo lepszym pomysłem może być odpowiednio wczesna rezerwacja, która pozwoli na uniknięcie kłopotów z miejscami noclegowymi.