Jakim sposobem uczyć się języków obcych – poznaj rady lektora

Droga do okiełznania obcego języka jest długa, nastręczająca sporo samodyscypliny i czasu. Odrzuć wszelakie rady typu: jedź za granicę, a w trzy miesiące nauczysz się świetnie mówić, szybkie samouczki również nie są cudownym lekiem.
Przede wszystkim motywacja.

Nieodzowny jest bodziec. Musisz mieć jednak konkretny cel. Zapamiętaj, im bardziej silna motywacja, tym lepsze zdobędziesz wyniki. Brakuje Ci motywacji? Nie rozpoczynaj nauki, szkoda czasu. Uczysz się pod naciskiem? Też prawdopodobnie szkoda czasu, wyniki nie będą zadowalające. Uczysz się gdyż rodzice ci każą? Uczysz się, gdyż może się w przyszłości przydać? Nauczasz się, jako że szef ma takie życzenie? Kształcisz się dla wykluczenia nudy? Kształcisz się, jako że znajomość języka obcego jest trendy? Jeżeli jakikolwiek z wyżej wyszczególnionych powodów występuje też w Twoim wypadku, to najprawdopodobniej zakończysz naukę po krótkim okresie, bądź mimo upływu czasu nie dostrzeżesz zauważalnych postępów. Motywacja, to jeden z najważniejszych elementów nauki obcego języka. Jeśli podjąłeś już decyzję o zaczęciu bądź kontynuowaniu nauki, to zastanów się dobrze, jakie korzyści ci to przyniesie. Uprzytomnij sobie jasno, po co pragniesz nauczać się obcego języka. A może pomoże nauka angielskiego w Londynie? Sporo interesujących wiadomości przeczytasz na tej stronie językowa Londonconnect.
nauczycielka języka angielskiego

Autor: Department of Foreign Affairs and Trade
Źródło: http://www.flickr.com

Po drugie wytrwałość. No właśnie, nabyłeś parę książek, dwa słowniki, od 2 lat uczęszczasz na lekcje do szkoły językowej, a z wypowiedzeniem dłuższego zdania masz kłopoty, nie mówiąc już, że na wycieczce w Berlinie nie umiałeś spytać się o drogę do hotelu. Nie przejmuj się swymi omyłkami, trudnościami w rozumieniu wypowiedzi a także tym, iż ciągle zapominasz słówek, jakie być może ćwiczyłeś ze sto razy. No i pamiętaj o systematyczności! Aby okiełznać język obcy na maturalnym poziomie, trzeba przynajmniej 2 lata bardzo intensywnej nauki. A ażeby móc swobodnie prowadzić konwersację w obcym języku co najmniej 3-4 lata.

Rzecz jasna wszystko uzależnione jest od osobistych cech i zdolności językowych. Gdzie i jak się uczyć? To istotne pytania, możliwości jest sporo: samodzielna lekcja, szkolenia w szkołach językowych, kurs angielskiego w Anglii. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej koniecznie sprawdź stronę kurs angielskiego w wielkiej brytanii.