Pakowanie – czynność, którą mało kto lubi – jak sprostać temu zadaniu?

Z reguły jeśli rozmawiamy o podróżowaniu, nasi rozmówcy negatywnie reagują w jednym momencie – gdy wspominamy o pakowaniu. To najbardziej przykre ze wszystkich rzeczy, które wiążą się z wakacjami: trzeba systematyki i organizacji, by bez stresów podejść do pakowania i ukończyć cały ten proces sukcesem.

podróż

Źródło: pixabay.com
Jaki bagaż do samolotu jest odpowiedni? To pytanie z pewnością muszą sobie zadać wszystkie osoby, jakie przygotowują się do podróży tym środkiem lokomocji. Jednak nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi – różne linie mają własne przepisy związane z tą sprawą (link do strony). Samoloty mają różnorodne wymiary, w związku z tym przestrzeń bagażowa także jest inna, dlatego więc i gabaryty bagaży różnią się pomiędzy sobą. Jednak można tak zupełnie ogólnie powiedzieć, jakie przedmioty na pewno nie nadają na taką podróż, jaki bagaż do samolotu z pewnością nie zostanie wpuszczony. Są to przedmioty powszechnie uznawane za niebezpieczne, na przykład wszelkie odczynniki chemiczne, broń, przedmioty produkujące intensywną woń, żywe zwierzęta, towary o niestandardowych rozmiarach, materiały eksplozywne, żrące ciecze i tak dalej – wszystko to, co nawet potencjalne mogłoby zagrażać współpasażerom oraz ogólnie pojmowanemu bezpieczeństwu lotu.
stok

Autor: Joe Taylor
Źródło: http://www.flickr.com
Są także wymagania wiążące się z przewożeniem kosmetyków (link referencyjny). Tak samo jak w wypadku rozmiarów bagażu podręcznego także tutaj każda linia lotnicza posiada swoje własne wytyczne. Opłaca się z nimi zapoznać, by unikać w przyszłości licznych nieprzyjemnych sytuacji.Ogólnie kosmetyki w bagażu podręcznym można przewozić, ale nie wszystkie i nie w dowolnej ilości.

Niemalże wszędzie obowiązuje zakaz wprowadzania na pokład aerozoli – to wymóg bezpieczeństwa. Wszelkie inne kosmetyki powinny być przelane do przezroczystych pudełek i wpakowane do przezroczystej kosmetyczki.