Śpij spokojnie, czyli jak wybrać komfortowy hotel podczas dni wolnych

Wymarzone wakacje muszą kojarzyć się z błogim relaksem. Dlatego szczególną uwagę należy położyć na wybranie dobrego hotelu, hostelu ewentualnie pensjonatu. Od tego, jaki nocleg wybierzemy, w dużym stopniu będzie zależał nasze wakacje. Na co szczególnie uważać?

łóżka w hotelu

Autor: bizmac
Źródło: http://www.flickr.com
Skoro wybraliśmy podróż w konkretne miejsce, zatem przeanalizujmy, gdzie możemy się zatrzymać. Najważniejszym krokiem powinno być wyszukanie wiadomości w sieci, na serwisach. Dzięki temu możemy porównać koszty,a także zobaczyć standard. Hotele, pensjonaty, hostele i gospodarstwa agroturystyczne posiadają na swoich stronach www galerie zdjęć, pozwalające na dokładne poznanie warunków. Jeśli któryś z nich szczególnie przypadnie nam do gustu, skontaktujmy się w celu poznania jakości obsługi. () Zwróćmy uwagę na to, by zadzwonić na numer stacjonarny. Da nam to gwarancję, że wybrany obiekt naprawdę istnieje. Czasami może się zdarzyć, że wybrany nocleg istnieje tylko i wyłącznie na stronie www. Przeczytajmy opinie pozostałych gości. W internecie ludzie polegają na zasadzie pozornej anonimowości, są dlatego bardziej bezpośredni. Jeżeli o hotelu krążą nieprzychylne komentarze, omijajmy go z daleka! Dobrą opcją jest skorzystanie z oferty hotelu, w którym przebywali już nasi przyjaciele. Takie noclegi to gwarancja zadowolenia, pod warunkiem oczywiście, iż oni także pozytywnie oceniają obiekt.

hol w hotelu

Autor: Jorge Franganillo
Źródło: http://www.flickr.com
Jakie cechy powinny spełniać dobre noclegi? Niezmiernie liczy się czystość. Nikt z nas nie chce spać w brudnym łóżku i nikt nie zamierza kąpać się pod prysznicem, w którym rządzi grzyb! Noclegi muszą być jak najbardziej czyste! Nie bez znaczenia jest również dogodna lokalizacja. Hotel, zlokalizowany w pobliżu torów kolejowych to kiepskie rozwiązanie. Nie da się w nim odpowiednio odpocząć. Sprawdźmy również kartę restauracji hotelowej lub najbliższego lokalu. () To bardzo ważne, jeżeli jesteśmy wegetarianami lub posiadamy nietolerancje pokarmowe. Kolejnym punktem na liście jest zbadanie, czy w miejscu zakwaterowania są pozostałe atrakcje. Dobre noclegi zostały wyposażone przynajmniej w saunę, plac zabaw dla dzieci, wypożyczalnię rowerów, miejsce do grillowania, a niektóre z nich w basen lub SPA. Koszty to istotny aspekt, jednak nie decydujący. Nie warto nadmiernie oszczędzać, bo nasz wypoczynek może pozostać przykrym wspomnieniem!