Witaj harcerzyku! Ten sprzęt koczowniczy jest dla Ciebie!

Szukasz jednego jedynego narzędzia biwakowego? Nie zdajesz sobie sprawy, co Ci się może przysporzyć? Mapa to za mało?
Mapy dla harcerzy to niesłychanie istotne oraz właściwie pewna z najistotniejszych kawałków harcerskiego ekwipunku.

park w Białymstoku

Autor: Tony Bowden
Źródło: http://www.flickr.com
Bez jej obecności tak właściwie żadna osoba – omijając samych zuchów – nie potrafi się w tych czasach obyć się. W tym sekundzie mapy są obecne kluczowo w obszarze zagadnień motoryzacyjnych, oraz są na ogół lekceważone w różnego rodzaju przymiotach życia mapy dla harcerzy. Chyba iż konwersujemy o włóczykijach, do poniektórych nasze własne tyci krąg harcerzy niewątpliwie w pewnym stopniu się zalicza. Jednak czym by był podróżnik albo harcerz bez godziwego akcesori?
Rajd samochodowy off-road

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
W tych czasach sprzęt biwakowy jest inny niż dawno temu sprzęty biwakowe. Same bogactwo akcesoriów na biwaki w danej chwili mówi o rozwoju jaki nastał od czasów, gdy korzystano z tak zwane „sznurki i nożyka”. Gwizdki sygnalizacyjne, obwoźne pochodnie, pakowne tornistry, a także namioty, materace, butelki z wodą i odmienne akcesoria skautowskie – niewątpliwie dopomagają początkującym generacjom skautów w „odludziu” jaką nierzadko staje się nie tyle lasek, co samo miasto. Odpowiedni wybór jest bowiem kluczowy do tego, by nie pozwolić się „zabić” w terenie, co nie zawsze powinno się ulokować w cytacie. Łaziki zwykle wystawiają swoje życie, chcąc spróbować obejrzeć jak najwięcej. Dopasowany gadżety może uratować istnienie – nawet z pozoru w żaden sposób nie znacząca skrawek sprzętu, może okaże się decydująca do konkretnego finiszu.

A więc zabierz ze sobą Każdą rzecz co być może Tobie się przydać! oraz pamiętaj o mapie – nie istotne czy byłeś skautem oraz łazisz po lesie czy jesteś włóczykijem oraz odwiedzasz miasta – każdy rodzaj pomoc Tobie może się przysporzyć!