Wypocznij w słonecznej Hiszpanii!

Wiele osób spędza wakacje poza granicami naszego kraju. Urlop to czas, kiedy chcemy, aby pogoda nam dopisywała, by było ciepło, bez deszczu i można było wypocząć. Dlatego Polacy wybierają ciepłe kraje, gdzie piękna aura jest gwarantowana. Czy Hiszpania to dobry wybór na wakacje? Jak możemy spędzić tam wolny czas? W kilka chwil i będziesz w Hiszpanii!

Autokarem lub własnym samochodem podróż do Hiszpanii trwa dość długo, więc niektórzy wybierają np. Chorwację, która nie leży o wiele bliżej Polski, ale ceny paliwa, winiety i opłaty ponoszone podczas podróży są nieco tańsze, niż wydatki ponoszone na podróżowanie na Zachód Europy. Jednak jeśli wybierzemy się do Hiszpanii samolotem, to i podróż będzie trwała krótko, i koszty podróży będą niskie. Oczywiście musimy śledzić okazje lotnicze i wybierać bilety o wiele wcześniej, kiedy jeszcze miejsca na nie wszystkie destynacje są zarezerwowane.

Plażowanie

Ciepłe kraje to okazja do plażowania. Jednak pamiętaj o umiarze i używaniu olejków przeciwsłonecznych. Nie zapomnij schodzić ze słońca w godzinach 12-14, a wchodząc do wody koniecznie załóż odpowiednie obuwie, które będzie chroniło Twoją stopę. W morzu będzie roiło się od jeżowców, krabów i raków, które niestety mogą uszkodzić Twoje nogi. Plaże w Hiszpanii są dość zadbane, schludne i czyste, więc nie musisz obawiać się, że obok Twojego koca będą leżały porozwalane śmieci, co niestety może zdarzyć się w przypadku wakacji w Chorwacji lub w Czarnogórze.

Wycieczki zorganizowane czy samodzielne zwiedzanie?

Hiszpania ma bardzo dobrze rozwiniętą bazę turystyczną, wszystkie ciekawsze miejsca są opisane w przewodnikach, a droga do nich jest dobrze oznakowana, więc nie musisz wykupować wycieczek z przewodnikiem, jeśli chcesz poznać to państwo. Chociaż nigdy papierowy przewodnik nie powie Ci tyle, co przewodnik miejski. Jeśli nie znasz języka angielskiego, to nastaw się na zwiedzanie większych miejscowości – tam z pewnością znajdziesz oferty wycieczek z polskim przewodnikiem. Ponadto powinieneś także pamiętać, że takie wycieczki są zwykle całodniowe, więc zaplanuj sobie na poznawanie nowych miejsc cały dzień i nie licz na to, że uda Ci się jeszcze zdążyć pójść na plażę. Hiszpania jest piękna i nieco różnorodna, więc warto zapoznać się z tym, co ma do zaoferowania. A jeśli zapragniesz wrócić do tego słonecznego kraju, to koniecznie wybierz się w inne miejsce, inny rejon Hiszpanii, aby poznać i zobaczyć coś nowego. Może będzie tam ładniej niż na pierwszych wakacjach?